سفر به ایتالیا

 • سفر به ایتالیا

  تاریخ : ۹۷/۰۳/۰۶

  ایتالیا کشوری در جنوب قاره اروپا است که پایتخت آن شهر رم می‌باشد. این کشور از شبه‌جزیره ایتالیا و دو جزیره سیسیل و ساردِنی در دریای مدیترانه تشکیل شده‌است.  مدن یونانی

   

  معابد یونانی در آگریجنتو در  جنوب‌غرب جزیره سیسیل و شهر پائستوم در جنوب ناپل یادگارهای شاخصی از تمدن یونانی در ایتالیا هستند.

   

  ایتالیای دوره رومی

   

  به سمت شمال که بروید در جنوب ناپل،‌ شهرهای باستانی پمپئی و هرکولانیوم که زیر گدازه‌های آتش‌فشان وزوو دفن شدند از جاذبه‌های دیدنی هستند. در شهر رم هر خیابانی، دارای یک اثر تاریخی‌ست. از بناهای شاخص رومی در شهر رم می‌توان ازکولوسئوم فروم رومی، شبکه‌های آب رومی و جاده آپیا در کنار ده‌ها موزه آثار رومی و بناهای بزرگ و کوچک تاریخی نام برد. کمی شمال‌تر، آمفی‌تئاتر رومی در شهر ورونا از شاخص‌ترین آثار رومی در ایتالیا هستند.

   

  ایتالیای مسیحی

   

  سرقت آثار تاریخی از کلیساها در طول تاریخ یکی از مشکلات عمده بوده است و بنابراین بسیاری از تابلوها و آثار هنری کلیساها، به موزه‌ها منتقل شدند. با این‌حال همچنان بسیاری از کلیساها هستند که آثار هنری همانند تابلوهای نقاشی را در خود حفظ کرده‌اند. نقاشی‌های دیواری و موزاییک‌ها همه جا پیدا می‌شوند و بسیار تحسین‌ برانگیزند.

   

  The Pulpit Rock
  ایتالیا

   

  جرم

   

  جرم و جنایت در ایتالیا با اینکه نسبت به سایر کشورهای اروپای غربی اندکی بالاتر است، با این حال با در نظر گرفتن معیارهای جهانی بطور قابل قبولی امن به حساب می‌آید.

   

  کار در ایتالیا

   

  یافتن کار در ایتالیا چندان آسان نیست. بسیاری از شهروندان بیکار هستند و میزان بیکاری در بین زنان به نسبت بالاتر است. تفاوت دستمزد در ایتالیا در نقاط مختلف چشمگیر است و در شمال این کشور بطور محسوسی نسبت به جنوب دستمزدها بالاترند. با این حال کار غیرقانونی یا کار سیاه در ایتالیا رواج زیادی دارد و در بین گروه‌های خارجی بیشتر است. کار غیرقانونی بیشتر در رستوران‌ها، کافه‌ها، میخانه‌ها و در ساخت و ساز در جریان است. با این حال همچنان در نظر داشته باشید که کار سیاه همچنان قانون‌شکنی‌ست، اما اراده پلیس و نهادها برای مقابله با آن نسبت به سایر کشورهای اروپایی همچون آلمان و فرانسه کمتر است.

   

  صنعت مد:

   

   ایتالیا در تمام دنیا شناخته شده‌است. بسیاری از برندهای مشهور دنیا یا در ایتالیا تاسیس شده‌اند یا دفتر مرکزی‌شان در ایتالیاست. میلان پایتخت صنعت مد و طراحی در ایتالیاست. نه تنها در این شهر می‌توانید تمام برندهای مشهور ایتالیایی را پیدا کنید، بلکه تمام شرکت‌های بزرگ مد دنیا از کشورهایی همانند  فرانسه ، اسپانیا ، انگلستان ، آمریکا و سوئد در این شهر دارای شعبه هستند.

   

  فرهنگ و آداب و رسوم

   

  ایتالیا مهد رنسانس و حکومت رومیان بوده است .آداب و رسوم ایتالیایی ها با معماری، غذا و موسیقی شکل بخوصوصی به خود گرفته است.

  بیش از نود درصد مردم ایتالیا، ایتالیایی اصیل می‌باشند و در بین آن ها عرب های آفریقای شمالی،آلبانیایی ها و.... به چشم می‌خورند.

  آن ها تمایل زیادی به معاشرت با اقوام و آشنایان خود هستند و از این ارتباطات احساس رضایت دارند و به فرزندان خود خانواده محوری را می‌آموزند تا بعد ها آنان نیز در بزرگسالی به این جمع بپیوندند مذهب اصلی در کشور ایتالیا کاتولیک رومی است.و واضح است که هم جواری با واتیکان که منشأ کاتولیک رومی و اقامتگاه پاپ،تاثیر بسزایی در مذهب مردمان این سرزمین داشته است.

  همانطور که گفته شد بدلیل خانواده محوری اکثرا مهاجران به ایتالیا نیز دارای چنین ساختار خانوادگی هستند و نیز کسب وکار های کوچک در این کشور اغلب به صورت خانوادگی اداره می‌شود

  ایتالیا همچون فرانسه در صنعت مد از پیشگامان به حساب می آید و تاثیر آن چنان بوده که روی ظاهر ماشین های این کشور نیز اثر گذاشته است و تولید خودرو های اسپرت نیز در ایتالیا رایج می‌باشد.

  در بین ایتالیایی ها رسم بر آن است که در روز «پاسکوئِتا» (Pasquetta) که دوشنبه بعد از عید پاک است، خانواده‌ها به پیک نیک رفته و آغاز بهار را جشن می‌گیرند 

  همچنین یک روز تعطیل رسمی به مناسبتی مذهبی وجود دارد که در روز اول نوامر هر سال به نام روز قدیسین معروف است.

  ایتالیایی‌هاروی قدمت آشپزی خود تاکید فراوانی دارند و معتقداند که آموزگار آشپزی اروپا هستند و جالب است بدانید که اولین کتاب آشپزی ایتالیا مربوط به قرن پانزدهم میلادی است.

  فوتبال در این کشور طرفداران زیادی دارد و ورزشی محبوب در این کشور محسوب می‌شود.

  بسیاری از مجردهای ایتالیا حتی تا سن ۴۰ سالگی با وجود داشتن شغل و استقلال، با خانواده زندگی می‌کنند.

   

  واحد پولی

   

  یورو نام واحد پولی مشترک نوزده کشور اروپایی عضو این اتحادیه است که در سال 2002 وارد چرخه‌ی پولی جهان گردید. از جمله این کشورها ایتالیاست. نماد یورو در بازار جهانی (EUR) بوده و نشان ارزی آن علامت (€) می‌باشد. هر یورو به 100 سنت (Sent) تقسیم می‌گردد و کچکترین واحد پولی مورد استفاده در کشور‌هایی که از یورو استفاده می‌کنند سکه‌های 1 سنتی است. علاوه براین سکه‌های 2، 5، 10، 20 و 50 سنتی و 1 و 2 یوریی نیز ضرب می‌گردد. اسکناس های مورد استفاده نیز در قالب 5، 10، 20، 50 ،100، 200 و 500 یورویی چاپ می‌شود. 

  ارزش دلاری یورو در ابتدای ورود به چرخه‌ی اقتصاد 0.87 بوده است. بعد از آن تاریخ با افزایش استفاده از این ارز، ارزش آن نیز افزایش یافت و اگرچه در فواصلی با سقوط ارزش روبه‌رو بود اما هم‌اکنون هر یورو 1.2 دلار آمریکا ارزش دارد. هم‌چنین نرخ برابری پوند انگلیس به یورو 1 به 1.12 می باشد.

   

  جاذبه گردشگری

   

  ایتالیا کشور بسیار زیبایی با فرهنگ و تمدن با شکوهی است که هنرمندان بسیاری را در خود داشته و دارد.

   

  شهر پیزا

  شهر پیزا در مرکز کشور ایتالیا قرار دارد. معروف ترین جاذبه های دیدنی این شهر، برج و کلیسای جامع پیزا، حمام casciano، تپه های توسکانی است.

  برج پیزا که معروف ترین جاذبه ی این شهر است حدود 56 متر ارتفاع و 14500 تن وزن دارد و کج بودن این برج بر جذاب بودنش افزوده است. کج بودن برج پیزا هنوز ادامه دارد و هر سال حدود 2.5 سانتی متر بر کجی آن افزوده می شود و چیزی حدود 70 تا 80 سال دیگر کاملا سقوط میکند ولی با راه کارهایی که انجام شده گفته میشود تا 300 سال دیگر این برج سقوط نمیکند. در نزدیکی برج پیزا کلیسای جامع پیزا (دومو د پیزا) است. این کلیسا به سبک معماری رومیایی به عنوان یکی از میراث جهانی یونسکو است، نمای آن که از سنگ مرمر و طلا کاری های زیباست چشم ها را به خود جلب میکند. زمانی که به شهر پیزا رسیدید حتما به این دو بنای تاریخی با شکوه سر بزنید.

  The Pulpit Rock
  شهر پیزا

  کولوسئوم

  کولوسئوم به معنای جایگاه بزرگ، محل سرگرمی امپراطوران و اشراف زادگان و حتی مردم عادی ایتالیا بوده است. این مکان محل نبرد گلادیاتور ها با حیوانات وحشی یا با یکدیگر بوده و تا مرگ یکی از طرفین ادامه داشته، برای همین به آن قتلگاه گلادیاتورها نیز میگویند. کولوسئوم در اصل آمفی تاتر فلاویان بوده است که زیر بنای آن بیضی شکل با طول 189 و اعرض 156 بزرگ ترین آمفی تاتر در دنیاست. معماری زیبای این مکان و ستون های بتنی که در زیر ساخت آن به کار رفته باعث شده که تا الان این شاهکار بی نطیر باقی بماند. در سفر خود به ایتالیا از این بنای تاریخی حتما دیدن کنید.

   

  The Pulpit Rock
  کولوسئوم

   

  شهر ونیز

  این شهر بدون دود و آلودگی و ترافیک  بهترین و زیباترین هر روی آب جهان است که جزو میراث جهانی یونسکو به حساب می آید. ونیز از جزیره ها زیاد کوچکی تشکیل شده که با پل های کوچک و بزرگ به هم وصل می شوند، در ونیز وسایل تردد قایق و انواع آن است و خبری از اتوموبیل نیست. این شهر بی نطیر جاذبه ها و دیدنی های زیادی دارد که معروف ترین آن ها کلیسا و میدان san marco، پل افسوس ها و پل rialto، کانال بزرگ، کاخ سانتا سوفیا، جزیره و کلیسای سن جورجو ماجوره، قصر دوک و خیلی موارد دیگر. هر ساله کارناوال دو هفته ای که ماه های اولیه سال میلادی برگزار میکند باعث جذب توریست بیشتری میشود و اکثر مردم ایتالیا به این کارناوال می آیند. اگر به ایتالیا رفتید و از این شهر دیدن نکردید بدانید که سفرتان ناتمام مانده است.

  The Pulpit Rock
  شهر ونیز

   

  ساحل آمالفی

  زیبایی خیره کننده بهشت گونه این ساحل باعث شده که سالانه بیش از 5 میلیون بازدیدکننده داشته باشد. جاده های متناهی به این ساحل به قدری زیباست که رانندگی در آن نه تنها خسته کننده نیست بلکه دوست ندارید هیچ وقت این جاده ها تمام شود. آب و هوای بسیار خوب این ساحل که تابستان های کمی گرم و زمستان های معتدل و ملایمی دارد آمالفی را دوست داشتنی تر کرده است. ساحل آمالفی جزو میراث یونسکو است. 3 شهر پوزیتانو، آمالفی و آترانی از شهر های معروف و توریستی این ساحل است. قایق سواری و شنا در این ساحل زیبا را از دست ندهید و حتما تجربه کنید. می توانید به عنوان سوغاتی وسایل سرامیکی خیلی زیبایی خریداری کنید و به عنوان یادگاری از این ساحل بی نظیر با خود ببرید.

  The Pulpit Rock
  ساحل آمالفی
  کلمات کلیدی
  ایتالیا - زبان ایتالیایی - رم - اروپا -
  جهت درج نظر و ورود به سیستم اینجا کلیک کنید
زبان انگلیسی، زبان فرانسوی، زبان ایتالیایی، زبان آلمانی، زبان ترکی استانبولی، زبان هلندی، زبان سوئدی، زبان هندی، زبان روسی
کاملترین و مجرب ترین مدرسین زبان انگلیسی، زبان فرانسوی، زبان ایتالیایی، زبان آلمانی، زبان ترکی استانبولی، زبان هلندی، زبان سوئدی، زبان هندی، زبان روسی در ایران