زندگی در آرژانتین

 • زندگی در آرژانتین

  تاریخ : ۹۷/۰۳/۰۶

  مگر می شود که نام مارادونا و مسی در فوتبال برده شود و ما بی اختیار یاد کشور این بزرگان نیفتیم. ابتدا اطلاعات اولیه مانند مساحت، موقعیت جغرافیایی این کشور، آب و هوا را مطرح می کنیم، سپس راجب بعضی از مسیرهای طبیعت گردی در آرژانتین و پارک ملی ایگواسو در آرژانتین و کمی درباره تاریخ این کشور و یخچال طبیعی پریتو مونرو.


  درباره کشور آرژانتین

   

  آمریکای جنوبی در نیم کره غربی زمین است و از سمت غرب به اقیانوس آرام، از شمال و شرق به اقیانوس اطلس و از شمال غرب به آمریکای شمالی و دریای کارائیب محدود شده است. آمریکای جنوبی از شمال کشور کلمبيا تا جنوب کشور شیلی است که گذر خط استوا و وجود رود و جنگل های آمازون در این قاره از ویژگی های جغرافیایی آن است.

  وسعت کشور آرژانتین ۲۷۹۱۸۱۰ کیلومتر مربع است و بین رشته کوه آند در غرب و اقیانوس اطلس جنوبی در شرق و جنوب قرار دارد. آرژانتین از جنوب و غرب با شیلی، از جانب شمال با پاراگوئه و بولیوی و از سمت شمال شرق با برزیل  و اروگوئه همسایه است.

  زبان رسمی مردم کشور آرژانتین اسپانیایی است و جمعیت ساکن در این کشور ۴۱ میلیون تن است. آرژانتین بعد از برزیل دومین کشور آمریکای جنوبی و هشتمین کشور جهان از نظر وسعت است رتبه سومین اقتصاد بزرگ آمریکای لاتین را به نام کرده و بنابراین سطح زندگی در این کشور بالا است.

   

  The Pulpit Rock
  تئاتر کولون

   

  فرهنگ و آداب و رسوم

   

  آرژانتین کشوری ایتالیایی_اسپانیایی ،دارای مردمی پایبند به دین که غالب آنان مسیحی کاتولیک هستند،هرچند که در چندسال اخیر گرایش به اسلام نیز در این بین دیده شده است.

  مردم این کشور موقع گفت و گو بسیار بی پرده حرف می زنند و از لحاظ بیان احساسات تا حدودی به فرانسوی ها شباهت دارند.

  در یک جمع مهم ترین فرد معمولا مسن ترین آن هاست همچنین برقراری ارتباط چشمی باعث بهبود روابط می شود.

  برزیلی ها برای معرفی خود معمولا از شخص سومی برای این کار استفاده می کنند و هنگام خداحافظی رسم بر این است که با تمام افراد خداحافظی می‌کنند.

  در مهمانی ها لباس آراسته یکی از اولویت های مهم است و خوب است بدانید که موقع قرار ملاقت سر وقت رسیدن مرسوم نیست و معمولا حدود نیم ساعت تاخیر امری عادی بشمار می‌رود.

  درباره آداب غذا خوردن باید گفت که همیشه غذا خوردن با دعوت خانم میزبان شروع می‌شود و برخلاف آنچه در ایران مرسوم است باقی گذاشتن مقداری غذا در ظرف امری مطلوب است و نیز سعی کنید تا قبل از مشخص شدن جای مهمان سر میز شام ننشینید و صبر کنید تا جایتان معلوم شود.

  در آرزانتین اگر کسی برای شما کاری انجام دهد حتما بعدا این انتظار را از شما خواهد داشت.

  احترام در این کشور عموما بصورت سلسله مراتبی بوده و روابط میان یک طبقه ی یکسان غیر رسمی تر است. ارتباط چشمی در آرژانتین متداول و خوشایند است و آنان شما را با کوچک ترین رفتار و گفتارتان قضاوت می‌کنند. همچنین خانواده ها در این کشور همدیگر را چه در محیط خانه و چه در جامعه حمایت می‌کنند.

  آموزش در این کشور به طورجدی دنبال می‌شود که سبب رشد جامعه از لحاظ علمی شده است به علاوه ورزش‌های تیمی همیشه مورد استقبال مردم بوده و به آن اهمیت داده می‌شود مانند ورزش فوتبال که یکی لز افتخارات این کشور است.

  خوراکی های فیبردار در این کشور مانند: «پیراشکی گوشت»، نوعی خوراک کماج؛ «لوکرو»، ترکیبی از ذرت، لوبیا، گوشت، کالباس، پیاز، و کدو قلیانی، و «چوریزو»، کالباس ادویه دار با پایه گوشت به وفور یافت می شوند

  بطور کلی تنوع غذایی آرژانتین حاصل تاثیر آن از کشور های اروپایی بخصوص اسپانیا است.

  همچنین از مشهور ترین غذای این سرزمین می توان به «آسادو» اشاره کرد که ترکیبی از انواع گوشت است. همچنین، یک رسم رایج در میان آرژانتینیها نوشیدن چای راج است که از برگ همین گیاه می‌باشد. دلسه (دلچه) نیز یک نوع کارامل شیرین متداول در این کشور می‌باشد.

   

  واحد پول و تاریخ  کشور

   

  آرژانتین کشوری در آمریکای شمالی و سومین اقتصاد بزرگ منطقه‌ی آمریکای لاتین می‌باشد.

  آرژانتین یکی از کشورهاییست که پزو (Peso) را به عنوان واحد پولی خود برگزیده است. پزو کلمه‌ای اسپانیایی و به معنای وزن بوده و واحد پولی چندین کشور از جمله شیلی، کلمبیا، مکزیک، اروگوئه و فلیپین است. نماد پولی این کشور در بازار جهانی (ARS) می‌باشد.

  هر پزو به 100 سنتاوو (Centtavos) تقسیم می‌گردد. کوچکترین واحد پولی آرژانتین سکه‌های 1 سنتاووی است و علاوه بر این در این کشور، سکه‌های 1، 5، 10، 25 و 50 سنتاووی ضرب و اسکناس‌های 2، 5، 10، 20، 50 و 100 پزویی چاپ می‌شوند.

  نرخ برابری هر دلار آمریکا به پزوی آرژانتین 1 به 27.83 بوده، در این کشور هر یورو 32.12 و هر پوند انکلیس 36.11 پزو ارزش دارد.

  ۹۷ درصد مردم آرژانتین تبارشان اروپایی است و در حقیقت ساکنان آرژانتین امروزی نوادگان ایتالیایی ها و اسپانیایی های مهاجری هستند که به این کشور آمدند. مسیحیان آرژانتین حدود ۹۲ درصد، مسلمانان ۱٫۹ درصد و مابقی سایر ادیان را در این کشور تشکیل می دهند. تاریخ دانان و محققان تاریخ آرژانتین اولین آثار پیدایش بشر در این سرزمین در مناطق پاتاگونیا را حدود ۱۱۰۰۰ سال قبل از میلاد می دانند. حدود ۲۰۰۰ سال پیش تمدن های گوناگون در ناحیه غربی آند رشد کردند. امپراتوری اینکاها به رهبری پاچاکوتک مناطق شمال غربی آرژانتین امروزی را تصرف کرد و همه بخش های این ناحیه را یکپارچه و متحد کرد. تا این زمان از سرخ پوستان بومی جمعیتی پراکنده و اندک در این سرزمین بودند.

  در حدود ۲ هزار سال قبل از میلاد سرزمین آرژانتین امروزی دچار خشک سالی های شدید شد که همین مساله سبب کم شدن جمعیت بومی این منطقه شد و خیلی از مناطق کوهپایه ای و مرکزی بی سکنه شد.

  در قرن شانزدهم میلادی تاریخ آرژانتین به گونه ی دیگری رقم خورد و با کشف این سرزمین از سوی استعمارگران اروپایی تاریخ آرژانتین وارد مرحله دیگری شد. برجسته ترین کاشفان اروپایی که به این سرزمین دست یافتند آمریگو وسپوچی، خواندیاز دوسولی، فردیناند ماژلان بودند.

   

  The Pulpit Rock
  آرژانتین

   

   گذراندن یک تعطیلات متفاوت آن هم در یک کشور خارجی یکی از بهترین حالاتی است که یک گردشگر میتواند تجربه کند. حال آن که کشور مورد نظر آرژانتین با یک طبیعت وحشی باشد. دریاچه ی باریلوش برخلاف دیگر مناطق آرژانتین که به خاطر بارش های زیاد سبز و بزرگ اند، فقط از موهبت دریاچه بهره می برد اما، با این وجود بسیار سبز و زیبا و البته منحصر به فرد است. این دریاچه به عنوان یکی از مناسب ترین مکان ها برای ماهیگیری است.

   

   

  The Pulpit Rock
  دریاچه باریلوش

   

  یخچال طبیعی «پریتو مورنو»

   

  یخچال طبیعی «پریتو مورنو» در جنوب غربی شهر سانتا کروز آرژانتین در مرز شیلی قرار دارد و زیبایی های طبیعی باشکوهش آن را از شگفتی های دنیا کرده است. این یخچال درخشان که بر روی آبهای دریاچه قرار دارد یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری پاتاگونیا  در آرژانتین است و تماشای آن یکی از هیجان انگیز ترین و در عین حال جالب ترین ماجراجویی ها است. برای دیدن یخچال طبیعی پریتو مورنو باید به شهر «ال کالافاته» بروید شهری که در حدود ۸۰ کیلومتری این یخچال قرار دارد و همین که به آن برسید دیگر رفتن به یخچال کاری ندارد. فقط کافیست سوار اتوبوس شوید و حدود ۹۰ دقیقه بعد خودتان را در جلوی این یخچال ببینید. البته می توانید تاکسی هم کرایه کنید و یا با تورهای گردشگری همراه شوید. هزینه کرایه اتوبوس حدود ۳۵ دلار است که برای این مسیر کوتاه کمی گران به نظر می آید. البته به رفتنش می ارزد. اگر دوست دارید در زندگی تان فقط یک یخچال طبیعی ببینید یخچال طبیعی پریتو مورنو یکی از بهترین گزینه ها است. این یخچال بر روی آبهای فیروزهای پارک ملی «لس کلاسیرز» پاتاگونیا قرار دارد و با رنگ سفید و سایه روشن هایی از آبی می درخشد. این یخچال ویژگی جالبی دارد و آن این است که برخلاف بیشتر یخچال های طبیعی دیگر دنیا همچنان در حال بزرگ شدن است.

   

  The Pulpit Rock
  یخچال طبیعی پریتو مورنو

  کلمات کلیدی
  آرژانتین - جاذبه های آرژانتین - زبان اسپانیولی - آمریکای جنوبی -
  جهت درج نظر و ورود به سیستم اینجا کلیک کنید
زبان انگلیسی، زبان فرانسوی، زبان ایتالیایی، زبان آلمانی، زبان ترکی استانبولی، زبان هلندی، زبان سوئدی، زبان هندی، زبان روسی
کاملترین و مجرب ترین مدرسین زبان انگلیسی، زبان فرانسوی، زبان ایتالیایی، زبان آلمانی، زبان ترکی استانبولی، زبان هلندی، زبان سوئدی، زبان هندی، زبان روسی در ایران